تصویر عنوان

درباره جشنواره سی پال

سی پال، سی رشته به هم تنیده هنر دستی ایرانی است که همچون سی مرغ افسانه ای عطار دل به راه می سپارند و هفت وادی عشق از سر می گذراند تا سیمرغ شوند. سیپال درهر سفر خود دل به دل همراهان خویش می سپارد تا سوغات اش هنر دستان هنرمندان این مرز و بوم باشد.

چیامد با اتکا به مدیریت فعال و در راستای اهداف خود با حمایت بنیاد ملی مد و لباس اقدام به طراحی و برگزاری جشنواره ای به نام سی پال با محوریت حمایت از تولید داخلی و طراحان ایرانی کرد. این جشنواره با هدف شناسایی، تشویق و حمایت فعالان این عرصه متولد شده تا این فرصت را برای خلّاقان مد و لباس ایجاد کند که در هرجایی که هستند با هر توانایی که دارند، با نگاه هنرمندانه و منحصر به فرد خود شجاعانه دست به طراحی و تولید محصولاتی بزنند که با تکیه به فرهنگ پوشش ایرانی–اسلامی، نیاز جامعه و جریان مد و لباس به سمت حمایت از تولید ملّی و کالای ایرانی رهنمون شود.

اندیشه برگزاری جشنواره سی پال از ملاقات صدها طراح خلاق، فعالان کسب و کار و تولیدکنندگان داخلی شکل گرفت. گنجینه ای که بی شک معرفی، تشویق و حمایت از یکایک آنان در قالب جشنواره ای خلّاقیت محور می تواند راهگشای هنر- صنعت مد و لباس در ایران باشد.

جشنواره سی پال در بهم رسانی طراحان و تولیدکنندگان و گسترش کسب و کارهای نوین و مشاوره برای اقدام وتقویت آنها برنامه ریزی شده است. ما بر آنیم  که با حمایت و حضور فعالان مد و لباس در جشنواره سی پال، رقابتی سالم و مشارکتی سودمند را رقم بزنیم.

اصالت طراحی
60%
حمایت از فعالان
90%
هویت
100%
بومی سازی
75%
به هم رسانی طراحان
75%

جشنواره همواره محل رقابت نوآوران بوده است و باید جایگاهی برای عرضه فکرو اندیشه بروز پیدا کند. نیاز به محک و سنجش، هنرمند را به چالش با خود خلّاقش می کشاند و نتیجه آن توانمندی و به روز ماندن هنر اوست.

اهداف سی پال

  • حمایت از تولید ملی و معرفی دستاوردها این عرصه
  • توجه به اصالت و فرهنگ ایرانی و انعکاس آن در ابعاد متفاوت جشنواره
  • تشویق و ترغیب جامعه برای شناسایی و حمایت از فعالان مد و لباس
  • شناسایی ،معرفی وحمایت ازطراحان خلاق و مستعد
  • توسعه کسب و کار در فضای مجازی  و فرصتی برای رونق آن
  • آشنایی فعلان مد با فضای جهانی و شناخت بخش های متفاوت و تاثیر گذار مد جهت ایجاد گروه های حرفه ای ونمود تولیدات داخلی در فضای بصری اجتماع
  • حضور در عرصه های بین الملی و معرفی طراحان و فعالان و تولید کنندگان ایرانی و ارائه و شناسایی هنر ایرانی اسلامی به مخاطبان سراسر جهان
  •  توسعه آموزش و ایجاد فرصتی برای رشد بینش و تخصص فعالان مد و لباس
  • بسترسازی برای هم افزایی فعالان مد و لباس

اولین دوره سی پال

اولین دوره جشنواره سی پال در آذر ۹۷ با دریافت ۴۰۰۰هزار اثرکه بیش از ۵۳ در صد آن مربوط به طراحان سراسر ایران درمجموعه آسمان زعفرانیه وابسته به فرهنگستان هنر ایران با حضور خانم ابتکار افتتاح شد. در این رویکرد سرکارخانم دکتر ابتکار معاون محترم رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، سرکار خانم دکتر لاهوتی مشاور عالی خانم ابتکار، سرکار خانم دکترشارقی ریاست محترم امور بانوان استانداری، سرکار خانم دکترسیده فاطمه مقیمی ریاست محترم کانون زنان بازرگان ایران، جناب دکتر مجابی مشاور عالی خانم ابتکار، سرکار خانم دکتر کاتب ریاست دانشگاه الزهرا، جناب آقای دکتر یارزاده دبیر کل مجمع جهانی شهرهای اسلامی، جناب آقای دکتر علیرضا احمدیان دبیرکل مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم، جناب آقای دکتر مجیدی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در یونسکو، جناب آقای شجاع پوریان معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مدیران ارشد شهرداری تهران، استانداری تهران، فرمانداری تهران، اعضای اتاق بازرگانی ایران، انجمن زنان دیپلمات، انجمن زنان کارآفرین، راسای انجمن های دوستی حضور داشتند.